🍔Mini burgeri la 8 euro și burek din piață: o aventură culinară în Rijeka, Croația

Salutare, iubitori de gusturi noi și delicioase! Sunteți pregătiți pentru o nouă aventură culinară? Haideți să călătorim împreună prin savoare și arome, direct din Rijeka, Croația. Astăzi, o să vă împărtășesc câteva dintre cele mai captivante experiențe culinare pe care le-am trăit acolo.

Triumful gusturilor: variații de mini burgeri

Într-o singură seară, am savurat nu mai puțin de trei tipuri de mini burgeri care mi-au revoluționat papilele gustative. De la un cheeseburger suculent și tentant, la un pulled pork ce pur și simplu se topea în gură, până la un burger cu crispy din pui, absolut delicios.

Starul serii: pulled pork

Desigur, starul serii a fost pulled porkul, cu o carne suculentă care te făcea să îl vrei și mai mult. Fiecare mușcătură era o adevărată explozie de arome.

Puncte de atenție: burgerul cu crispy de pui

Cu toate acestea, trebuie să menționez un mic detaliu care a umbrit puțin experiența: uleiul de prăjit folosit pentru burgerul cu crispy din pui nu a fost schimbat suficient de des. Dar, nu vă îngrijorați, a fost o mică pata pe o tablă altfel impecabilă.

Bonus culinare: aripioare crocante

Și dacă tot sunteți aici, trebuie să încercați și aripioarele crocante. Acestea au fost o completare perfectă la burgeri, cu o crustă crocantă și un amestec de condimente care te face să revii pentru mai mult.

Abonați-vă la canalul YouTube „Degustăm cu Denis”

Vă îndemn să apăsați aici pentru a vă abona la canalul YouTube „Degustăm cu Denis”. Nu uitați să apăsați și pe clopoțel pentru notificări și să împărtășiți conținutul cu prietenii. Vă mulțumesc că ați fost alături de mine și abia aștept să vă întâlnesc în următoarele episoade culinare!

Contact