Toată gama de produse Ballantine’s primește 33% extra reducere în această săptămână la Kaufland

Kaufland

Astăzi aflăm prin intermediul celor de la BF.ro despre existența unei super oferte în magazinele Kaufland din întreaga țară. Așa cum spune și titlul postării de față, în această săptămână primim 33% extra reducere la toată gama de produse Ballantine’s. Este o ofertă de neratat și ocazia ideală de a face provizii pentru sărbătorile ce ne bat la ușă.

Această extra reducere de 33% va fi aplicată odată cu scanarea cardului vostru Kaufland, fie cel fizic, fie cel digital de pe telefon. Prețurile scad semnificativ față de cel de raft, astfel că pentru varianta de bază Whisky 0.7L vei plăti doar 36.84 lei în loc de 54.99 lei.

Ballantine's

Iată noile prețuri:

• Scotch Whisky 7 years 0.7L: 50.24 lei (preț normal 74.99 lei)
  • Finest Scotch Whisky Untold 0.7L: 33.49 lei (preț normal 49.99 lei)
  • Scotch Whisky Shawna X 0.7L: 36.84 lei (preț normal 54.99 lei)
  • Brasil 0.7L: 35.50 lei (preț normal 52.99 lei)
  • Scotch Whisky 0.7L: 36.84 lei (preț normal 54.99 lei)
  • Scotch Whisky 1l: 48.90 lei (preț normal 72.99 lei)

Cu riscul de a mă repeta, aceasta chiar este o ofertă foarte bună și putem compara și prețurile dacă vreți. Un exemplu este varianta Brasil 0.7L  care include lime și care la un retailer local se vinde pentru 54.6 lei. La Kaufland o poți cumpăra pentru doar 35.5 lei în această săptămână.

Ne uităm și asupra Ballantine’s 7 Years Scotch Whisky vândută de un comerciant local pentru 72.7 lei, iar de Kaufland la 50.24 lei. Oferta este disponibilă în magazinele Kaufland din toată țara și trebuie să aveți card Kaufland pentru a aplica extra reducerea la casa de marcat sau casele express.