CELE MAI BUNE PREPARATE SIRIENE DIN TIMIȘOARA

🍽 Ziua bună dragilor și bine v-am găsit la un nou episod pe canal! Astazi cei de la Falafel King ne-au chemat să le degustăm câteva preparate din meniu, asa că să lasam vorba si sa trecem la mâncare.

De cum am intrat, mi-a plăcut foarte mult designul oriental al restaurantului si faptul că personalul a fost foarte amabil. Am inceput cu un ceai turcesc si o limonada, iar ca mancare am ales hummus cu carne de vită si salata tabouleh si un preparat reinterpretat, fajitas. Hummus-ul mi-a plăcut foarte mult deoarece a fost super cremos, aromat cu usturoi cat sa nu deranjeze, putin acrisor si vita care a fost condimentata specific. Cat despre fajitas pot spune că a fost zemoasă, destul de condimentată si faptul că vita a fost facuta in sos de rosii, iar acest lucru a facut acest preparat si mai gustos.

Vă mulțumesc mult că vă uitați la clipurile noastre și nu uitați să lăsați un subscribe și un share dacă vă place munca noastră!

🔴 COMENZI (Tazz) https://tazz.ro/timisoara/falafel-king-iulius-town/3953/restaurant
☎ TELEFON: 0256 227 038