Descoperim deliciile culinare la restaurantul „Sub Tampa” din Brașov

Salutare, prieteni degustători! Astăzi vreau să vă împărtășesc detaliile unei experiențe culinare memorabile pe care am avut-o la Restaurantul Sub Tampa din Brașov, un loc unde tradiția întâlnește inovația într-o atmosferă plină de căldură și eleganță. După o zi plină de explorări culturale în oraș, am decis să închei ziua cu o cină specială în acest restaurant renumit, savurând o varietate de preparate care m-au impresionat prin gust și prezentare.

Călătorie gastronomică începând cu o gustare inedită

Experiența culinară a început cu o gustare inedită de burta crocantă, servită cu sosuri de usturoi și ardei, pregătind scena pentru o aventură gustativă remarcabilă.

Experiențele principale: Obrajori de porc și iepure

Preparatele principale au sosit sub forma unor obrajori de porc fragezi, însoțiți de un sos de ciuperci și cartofi crocanți, urmați de un rafinat preparat de iepure cu piure de mazăre cu mentă și un sos amărui inspirat de gustul cireșelor amare.

Gustarea de casă: Pastă din jumere

Gustarea oferită de casă, o pastă din jumere cu un echilibru perfect de arome, a adăugat o notă distinctivă la finalul mesei.

Recomand cu căldură acest loc tuturor celor care doresc să experimenteze bucate deosebite într-un cadru elegant și primitor. A fost o cină de neuitat, iar eu abia aștept să revin pentru a descoperi și alte comori gastronomice ascunse în meniul lor.

Conectați-vă cu noi

Pentru mai multe aventuri culinare, urmăriți-ne pe canalul YouTube Degustăm cu Denis și nu uitați să apăsați clopoțelul pentru notificări!

Ne găsiți și pe rețelele sociale:

Contact: +40.722.640.239