Explorăm gusturile de gyros și sandwich Cubano la festivalul Street Food 2024 în Iulius Town, Timișoara; Detalii și impresii despre food truck-uri!

Explorăm gusturile de gyros și sandwich Cubano la festivalul Street Food 2024 în Iulius Town, Timișoara. Festivalul s-a desfășurat într-o locație care s-a dovedit inspirată, oferind o atmosferă aerisită.

Strategie de a evita aglomerația

Am ales să ne facem apariția la prânz pentru a evita aglomerația, iar strategia noastră a dat roade. Cu toate acestea, nu a fost ușor să alegem dintre atâtea opțiuni delicioase pe care le oferea festivalul.

Alegerea noastră: Gyros și Sandwich Cubano

După ce am analizat cu atenție ofertele, am optat pentru două food truck-uri noi. Primul a fost un gyros pita, o alegere clasică, dar delicioasă. Acesta a reușit să ne teleporteze cu gustul său în inima Greciei, deși proporțiile au fost puțin dezamăgitoare. Gyrosul, cu piept de pui, tzatziki, ceapă și cartofi pai, a fost o explozie de arome, dar cantitatea de carne a fost mai mult decât ne-am așteptat. Cu toate acestea, a meritat fiecare leu din cei 35 plătiți.

În schimb, sandwich-ul cubano nu a reușit să ne impresioneze la fel de mult. Cu un preț mai ridicat de 45 de lei, am fost dezamăgiți de dimensiunea mică a sandwich-ului și de echilibrul inegal al aromelor, care nu s-au ridicat la nivelul așteptărilor noastre.

FOOD Trucks 🍟🍔🌮

• Waffleria
  • Wanted Burger and Fish
  • Wine O’clock

Conectează-te cu noi!

Contactează-ne la +40.722.640.239 pentru mai multe informații.