PepsiCo lansează Lemon Lemon, limonadă acidulată 7up cu gust de grapefruit sau lămâie

Aţi remarcat probabil în frigiderele din baruri, restaurante sau magazine în ultima vreme o nouă limonadă. Personal am văzut-o prima oară la începutul lunii mai, sub numele de 7up Lemon Lemon. Vine de la PepsiCo şi avem detalii despre această limonadă mai jos.

Limonada acidulată include 6% suc natural de lămâie, plus apă minerală şi puţin zahăr. Cele 70 de calorii ale băuturii sunt excelente, mai ales că sunt şi multe „Vitamin Water” de la noi sar de 100 de calorii. Lemon Lemon vine cu 2 arome: lămâie şi grapefruit. O găsiţi în restaurante, baruri şi magazine în variante de 250 ml, 500 ml sau 1 litru.

Designul sticlei este unul simplu, cu accentul pe o nuanţă verde-galbenă electrică şi roz pentru grapefruit. Am gustat o astfel de limonadă şi vă zic că e ce trebuie. Faţă de alte promisiuni de limonadă de pe piaţă de la producătorii de sucuri sau bere, cred că acest produs 7up e cel mai aproape de limonada reală. E drept că mie îmi plăcea şi foarte zaharisitul şi aromatul suc turcesc Ululay, mai ales cel de pepene, dar aici avem ceva un pic mai sănătos.

Văd că în afară Lemon Lemon are şi o variantă cu fructe de pădure, pe care o aşteptam la noi pe viitor.