Pizza Hut aduce în meniul de sezon pizza Cheesy Garlic Twist, 3 variante de ciocolată caldă

Pizza Hut îşi modifică meniul de sezon, lansând câteva bunătăţi pentru fanii care intră în restaurantele sale în această perioadă. Astfel, veţi putea degusta pizza cu blat Cheesy Garlic Twist, dar şi noi tipuri de ciocolată caldă.

Cheesy Garlic Twist este un nou tip de blat de pizza, cu margine umplută cu mozzarella şi asezonată cu oregano, usturoi şi parmezan. Blatul este disponibil la orice pizza mare comandată în restaurantele lanţului american. Această variantă de pizza va fi disponibilă la toate restaurantele Pizza Hut din ţară până la jumătatea lunii ianuarie 2019.

Îmi place reclama TV care a început să fie difuzată pentru acest preparat în ultima vreme. Merge pe ideea de „o să ştii doar tu că ai mâncat usturoi, cei din jur nu vor simţi asta”. Era o idee şi asocierea cu Sfântul Andrei pe 30 noiembrie sau vampiri, dar prefer abordarea haioasă. Îmi aminteşte de campania KFC din Japonia, când au lansat aripioare sau strips ce nu miroseau a usturoi când erau mâncate cu sos în metrou.

Clienţii Pizza Hut se mai pot bucura de 3 variante de ciocolată caldă, plus vin fiert. Ciocolată caldă poate fi neagră, albă clasică şi albă nocciola. Vinul fiert are mirodenii şi iz de sărbători.