Ce poţi mânca la SAGA Festival 2023? Iată food truck-urile prezente acolo

Azi, pe 23 iunie debutează cel mai mare festival de muzică pe care îl are Bucureştiul, SAGA. La SAGA Festival 2023 sunt aşteptaţi 50.000 de oameni pe zi, iar ieri am avut ocazia să văd la treabă echipa care a pregătit decorurile, scenele, food truck-urile. Le aflaţi mai jos.

În primul rând, evenimentul are loc la Romaero Băneasa, Strada Ficusului 44. Un bilet de o zi costă 225 lei, iar cel de 3 zile 425 lei. Plata se face cu brăţara, care se poate alimenta la puncte de top up sau din aplicaţia de smartphone SAGA. Sunt 6 scene mari, printre care şi un avion convertit în scenă de party.

Cat despre mâncare, iată ce food truck-uri am văzut ieri:

• Jerry’s Pizza
  • Decât o dubă
  • Riders
  • Taqueria
  • Kinder Bueno

Ele se împart în două: grosul se află într-un hangar dedicat, aproape de scena Heat şi restul se află aproape de zona Spark, unde e vegetaţie. Personal la Riders am mâncat cel mai bine la festivaluri, au o lipie cu berbecuţ excelentă şi tot excelent este şi falafelul şi humusul. SAGA Festival 2023 are loc între 23 şi 25 iunie la Romaero Băneasa şi acolo vor cânta Skrillex, Alan Walker, BUG Mafia, Delia, o sumedenie de trapperi romani şi Wiz Khalifa.