Cele mai bune 5 lăzi frigorifice sub 2000 de lei pe care le poți cumpăra în 2021

Lazi frigorifice

Pentru că iarna se apropie cu pași repezi mai toți ne aflăm într-o fugă în a ne aproviziona cu cele necesare pentru sezonul rece. Dacă anterior v-am prezentat borcane pentru murături, astăzi vă prezint un top 5 cele mai bune lăzi frigorifice la sub 2000 de lei. O ladă frigorifică în care să încapă porcul clar este pe lista multora, iar acum găsiți aici și o serie de recomandări din această categoria.

Ca de fiecare dată am ales produse comercializate de eMAG, acolo unde există un sistem bine pus la punct de popularitate. Poți sorta produsele după cele mai apreciate, iar sistemul de recenzii permite cumpărătorilor să publice impresiile personale, ba chiar și fotografii. Iată cele 5 lăzi frigorifice care mi-au atras atenția!

Arctic AO23P40

Arctic AO23P40

Primul model de pe listă este Arctic AO23P40, variantă care propune un volum net total de 230 litri. Are un coș, o ușă, sistem de dezghețare congelator manual și panou de comandă digital. Ca performanțe, are o capacitate de îngheț de 12 kg / 24 ore, iar autonomia fără curent ajunge la 67 ore. Avem clasă energetică E, zgomot de 39 dB și ca dimensiuni un aparat de 45 kg, lățime 110.5 cm, înălțime 86 cm și adâncime de 67.5 cm. Prețul este de 1.189 lei.

Iată ce spune un cumpărător:

Am achiziționat prin programul Rabla! A ajuns foarte rapid! Este în funcțiune de aproape o lună și funcționează super ok până acum! Destul de spațioasă! Se poate regla! Este super ok momentan!

Beko HSA24540N

Beko

În continuare descoperim lada frigorifică Beko HSA24540N cu volum net total de 230 litri și aceeași capacitate de îngheț de 12 kg la 24 ore. Autonomia sa este de 67 ore fără curent și avem panou de comandă mecanic, ceva ce ar putea face diferența pentru anumiți cumpărători. Aparatul oferă izolație densă, iluminare interioară și face parte din noua clasă energetică E. Cântărește 45 kg, iar prețul este de 1.179 lei.

Arctic AO40P30+

Arctic

Urcăm mai sus în materie de performanțe și capacitate și descoperim modelul Arctic AO40P30+ cu volum net total de 360 litri. Acesta are 2 coșuri, o ușă, panou de comandă mecanic și o capacitate de îngheț de 18 kg la 24 de ore. Autonomia sa fără curent se ridică la 36 ore, iar zgomotul nu trece de 40 dB. Bifăm clasa energetică F, iar ca dimensiuni această ladă frigorifică măsoară 129 cm lățime, 86 cm înălțime și are greutate de 49kg. Poate fi achiziționată la prețul de 1.349 lei.

Avem și o recenzie de la un cumpărător:

Merge foarte bine. Am așteptat cele 24 de ore indicate de producător. Nu se aude aproape deloc cum merge motorul. Într-o zi am crezut că merge motorul lăzii, dar era coolerul de la laptop. Așa de silențios este.

Beko HSA29540N

Beko

Pe lista de lăzi frigorifice își mai face apariția un model Beko și anume HSA29540N. Acesta livrează un volum net total de 284 litri, are o ușă și 3 coșuri. Panoul de comandă este mecanic, iar capacitatea de îngheț este de 13 kg la 24 ore. Autonomia fără curent ajunge la 45 ore, iar dacă sunteți interesați de zgomot, aflați că acesta nu trece de 38 dB. Aparatul are clasa energetică E și ca funcții bifăm iluminarea interioară, panoul de control cu LED-uri, congelare rapidă, ba chiar și securizare cu yală. Se vinde pentru suma de 1.269 lei.

Arctic AO47P30

Arctic AO47P30

Nu în ultimul rând avem varianta Arctic AO47P30, modelul cu cel mai mare volum net total și anume 451 litri. Aparatul oferă 2 coșuri, o ușă, panou de comandă mecanic și livrează o autonomie fără curent de până la 36 ore. Avem panou de control cu LED, certificare TUV și izolație densă, iar clasa energetică este F. Greutatea aparatului se ridică la 55.5 kg și vei plăti pentru el 1.599 lei.

Iată ce declară un cumpărător:

Până în prezent sunt foarte mulțumit de produs. Raportul calitate-preț este bun, iar cu privire la curierat, n-am ce să reproșez: profesionalism, promptitudine și generozitate.