KFC România lansează noul Crispy Hot Dog: un hot dog… mai altfel

Nu ştiu voi cum sunteţi, dar eu când merg la un supermarket mereu mă uit după chifle fragede, crenvuşti de hot dog şi muştar american. Ei bine hot dog-ul e pe cale să fie reinventat… într-o variantă crispy strips. KFC România tocmai a anunţat noul Crispy Hot Dog.

Acesta este un hot dog clasic reinventat, într-o manieră „#pebune”, aşa cum indică sloganul lanţului de pui prăjit. Pornind de la Crispy Strips într-o chiflă moale, cu sos şi legume, KFC a pregătit ceva special. E e un produs în ediţie limitată, disponibil în toate restaurantele KFC din România până pe 7 noiembrie 2019. Pe durata campaniei veţi beneficia de un preţ atractiv şi puteţi alege şi un Double Crispy Hot Dog, cu două bucăţi de Crispy Strips.

În plus, va fi pus la bătaie şi THE BOX, vedeta campaniei de toamnă KFC. În acest meniu găsiţi un produs clasic, adică Hot Wings, plus Crispy Hot Dog, alături de cartofi prăjiţi, băutură şi sos. Din ce văd în poze, hot dog-ul este servit cu muştar, ketchup, castraveţi muraţi şi ceapă, peste bucăţile de Crispy Strips. Am fost surprins şi de preţul unui Crispy Hot Dog: doar 5.5 lei.

Un Dublu Crispy Hot Dog este de 12 lei şi are şi jalapeno, iar The Box este 25.5 lei.