SAB Spring Edition aduce şi Street Food Park 2018 la Romexpo

2022

Se pare că fenomenul de street food e atât de mare în România, în special în Bucureşti, încât a început să se alipească şi la alte fenomene la fel de populare, precum târgul auto SAB. SAB Spring Edition 2018 a debutat în aceast săptămână şi se desfăşoară între 10 şi 13 mai la Romexpo, dar pe noi ne interesează mai mult evenimentul comasat Street Food Park 2018.

Sub motto-ul „Meat for Speed” vom avea un Street Food Park într-o zonă amenajată special pentru bucătăria stradală. Cine se plictiseşte de drifturi şi de admirat modele Mercedes-Benz electrice poate degusta numai bunătăţi.

Pe lista celor prezenţi regăsim următoarele nume:

• A Food Trip
  • Van Pizza
  • Viejo Madride
  • Bere Zaganu
  • Ze Caffe

Gastro Street Food & More au apărut deja la emisiunea Neaţa cu Răzvan şi Dani şi băieţii cu accent de Sibiu au etalat burgeri de pui, cârnaţi afumaţi şi burger de vită preparat complet de acest truck. Ei chiar toaca această carne şi pregătesc totul de la zero în acel van. Lava cake cu îngheţată de vanilie apare la un alt truck, „Mrs Lava”. Am văzut şi un sandwich de waffles delicios în acelaşi clip.

Vă faceţi o idee despre event în clipul de mai jos. Programul evenimentului este de la 11:00 la 19:30 sâmbătă şi de la 11:00 la 17:30 duminică. Posibil ca truckurile sa stea mai mult acolo.