Taco Bell îţi permite să găteşti preparatele sale acasă, cu un kit special

Dacă Samsung ne permite mai nou să ne reparăm singuri telefoanele acasă, ei bine Taco Bell ne permite să pregătim cel mai apreciat preparat al său în bucătărie. Lanţul american a lansat un kit de Crunchwrap Supreme, cu tot cu instrucţiuni.

Pentru prima dată în istoria sa, Taco Bell oferă kituri de pregătit acasă pentru preparatele Crunchwrap Supreme şi Chipotle Chicken Quesadilla. Deocamdată le găsiţi în exclusivitate la Walmart, deci doar în State. Includ sosuri şi garnituri, lipie şi cărnuri, deci puteţi pregăti tot acasă. Practic, doar le combinaţi.

Crunchwrap Supreme costă 7 dolari şi include 4 tortilla de 12 inch din făină, 4 taco-uri crocante, sos de brânză Velveeta şi condimente. Kitul Chipotle Chicken Quesadilla e tot 7 dolari şi include 4 tortilla de 10 inch, din făină, sos cremos Chipotle şi sos de brânză Velveeta. Tot ce trebuie să faceţi este să adăugaţi o proteină dorită de voi (curcan, pui, vită, creveţi, ton, somon, porc), şi topping: salată verde sau roşii.

Aceste produse apar mulţumită unui parteneriat dintre Taco Bell şi Kraft Heinz. A pornit de la faptul că mulţi TikTokeri îşi fac propriile Crunchwrap-uri acasă şi strâng zeci de milioane de vizualizări. Walmart deja vindea condimente şi sosuri Taco Bell, dar şi lipii şi taco-uri special. Recent Taco Bell a lansat o versiune nouă de nacho fries cu brânză dată pe grill.