Hard Rock Cafe oferă din nou 2 burgeri la preţul de unul: Java Lava Burger pe 23 ianuarie

Hard Rock Cafe Bucharest îşi continuă ofertele de tip „Legendary Wednesday” şi în această zi de miercuri, pe 23 ianuarie. Atunci veţi avea ocazia de a degusta un Java Lava Burger şi veţi mai primi încă unul gratuit din partea casei.

Săptămâna trecută Original Legendary Burger era la ofertă, cu bere Carlsberg şi acum puteţi clăti papilele cu arome noi. Intrarea este gratuită, iar oferta se aplică începând cu ora 18:00. Oferta de 1 + 1 se aplică şi la berea Carlsberg la draught. Pentru cei care nu ştiu, Java Lava Burger este un burger legendar din oraşul Seattle.

Include o chiftea de carne frecată cu espresso şi acoperită cu sos „lava”, plus ceapă crocantă java şi brânză cheddar topită. Toate acoperite cu o salată verde, roşie şi bacon afumat. Peste toate se pune şi un ardei prăjit ca să îi crească „cifra octanică”. Am degustat deja acest burger şi în ciuda ingredientelor picante şi energizante, nu am avut vreo extra anxietate. Gustul e perfect echilibrat, aromat.

Hard Rock Cafe vine după un moment special pe 18 ianuarie, când a aniversat 11 ani de existenţă pe piaţa locală. La cum a început anul, mă aştept la numeroase alte oferte speciale, promoţii şi poate şi burgeri noi.

Sursa foto + detalii eveniment