RETETA CIORBA RADAUTEANA­čÄů #18 VlogMas­čÄä Culinar cu Denis

278

­čŹŻ Bun─â ziua, iubitori ai gastronomiei ╚Öi aventurilor culinare! Sunt Denis ╚Öi v─â urez cu drag bun venit la „Degustam cu Denis”, locul unde descoperim ├«mpreun─â deliciile buc─ât─âriei ╚Öi experiment─âm cu arome noi ╚Öi combina╚Ťii surprinz─âtoare.

### Supa de Pui Cu Legume și Dresaj

– 10 boabe de piper negru
– Sare ╚Öi piper dup─â gust

#### Instruc╚Ťiuni:

1. **Fierberea Ingredientelor:**
– ├Äntr-o oal─â mare, ad─âuga╚Ťi pulpele de pui, arpiul, spatele de pui, apio, ceapa, usturoiul, morcovii, cartofii, past├órnacul, foi de dafin ╚Öi boabele de piper.
– Acoperi╚Ťi cu ap─â ╚Öi aduce╚Ťi la fierbere. Redu╚Ťi c─âldura ╚Öi fierbe╚Ťi p├ón─â c├ónd carnea este fraged─â ╚Öi legumele sunt moi.

2. **Strecorarea și Desprinderea Carnii:**
– Scoate╚Ťi pulpele de pui ╚Öi carnea de pe oase. T─âia╚Ťi carnea ├«n buc─â╚Ťi mai mici.

3. **Mujdei și Dresaj:**
– Zdrobi╚Ťi c─â╚Ťeii de usturoi ╚Öi amesteca╚Ťi-i cu pu╚Ťin─â sare pentru a ob╚Ťine mujdeiul.
– Strecura╚Ťi supa pentru a elimina resturile solide.
– Ad─âuga╚Ťi mujdeiul ├«n sup─â pentru un plus de arome.

4. **Dresarea Supii:**
– Aduce╚Ťi supa din nou la fierbere ╚Öi ajusta╚Ťi gustul cu sare ╚Öi piper, dac─â este necesar.
– Ad─âuga╚Ťi morcovul calit anterior pentru un plus de culoare ╚Öi textur─â.
– Ad─âuga╚Ťi buc─â╚Ťile de carne desprinse de pe oase ├«napoi ├«n sup─â.

5. **Servirea:**
– Servi╚Ťi supa cald─â, pres─ârat─â cu m─ârar proasp─ât sau p─âtrunjel tocat.
– Poate fi ├«nso╚Ťit─â de p├óine proasp─ât─â sau crutoane.
Această supă cu pui și legume are sigur o aromă bogată și hrănitoare. Poftă bună!

­čöö Nu uita╚Ťi s─â v─â abona╚Ťi la canalul meu YouTube, Degust─âm cu Denis, ╚Öi s─â ap─âsa╚Ťi clopo╚Ťelul pentru notific─âri! ├Ämp─ârt─â╚Öi╚Ťi aceast─â re╚Ťet─â cu prietenii dvs. ╚Öi r─âsp├óndi╚Ťi bucuria g─âtitului

#Restaurant #timisoara #bucuresti #food #foodvlog #romania #travel #vlog #reteteculinare

PE NOI NE GĂSIȚI AICI:
ÔşÉ https://degustam.ro/