CEL MAI SCUMP LANGOS•PREPARAT ROMANESC IN BUDAPESTA🍖

🍽 Degustăm cu Denis te invită într-o călătorie culinară prin lumea deliciilor gastronomice. În ultimul episod, am explorat pitorescul Budapesta, plimbându-ne pe malul Dunării și descoperind frumusețea străzilor capitalei. Prânzul nostru a început cu două delicioase langos-uri.

Primul langos a fost o explozie de arome, îmbinând smântâna cremoasă, cascavalul savuros și crocantul bacon. Această combinație a adus o textură interesantă și gusturi intense.

Cel de-al doilea langos ne-a purtat într-o călătorie gustativă aparte, cu smântâna delicată, branza de capră bogată și ceapa verde proaspătă. Această variantă a adus un echilibru rafinat între aromele cremoase și cele picante.

Seara, am continuat cu o cină de excepție la restaurantul Kiosk, unde am savurat un starter rafinat alcătuit din cremă de dovleac cu branza, baba ganoush, hummus, cremă de branza cu ardei și un pateu delicios din ficat de pui, evidențiat de aroma subtilă a chimionului. La felul principal, am ales un cod preparat sous vide, însoțit de un bisque delicios și cartofi naturali cu mărar, alături de paste cu vită. Desi vita a fost gătită well done, a rămas surprinzător de fragedă, iar pastele au impresionat cu consistența perfect aldente. Un moment de rafinament culinar, capturat cu pasiune și gust de Degustăm cu Denis.

🟢 SITE: KIOSK Budapest | Élmény, mindig, mindenkinek https://www.kiosk-budapest.hu/en/
🟡 ADRESĂ: KIOSK-BUDAPEST
1056 Budapest, Március 15. tér 4.
☎ TELEFON: +36-70-311-1969

#Restaurant #timisoara #budapest #bucuresti #food #foodvlog #restaurant #travel #vlog #review #romania #foodreview #hungary