Degustăm cu Denis 4 vinuri total diferite la Târgul de Vinuri Auchan 2021 (deschis până în data de 5 octombrie)

Astăzi am fost invitat de prietenii de la Auchan să degust o selecție de vinuri din cadrul târgului, plus un platou de brânzeturi fine, numai bune în combinație cu această selecție. Partea cea mai grea a fost că a trebuit să-mi aleg 4 sticle dintr-un total de peste 330 de sortimente, așa că a fost o misiune dificilă.

După aproape 20 de minute am ales un vin roșu de la Cramele Purcari (Republica Moldova), un roze de la Gramma (România), o sticlă de vin alb de la Chateau Vartely (Republica Moldova) și în final un vin spumant de la Domeniile Panciu (România). Acum că v-am spus ce vin am ales să trecem la ce este cel mai important, mâncarea, o selecție de brânzeturi (parmesan, gorgonzolla, brie și camembert).

Atât pot să vă spun în scris pentru că vă las să vă vizionanați cel mai nou episod, și dacă nu ai un pahar cu vin lângă tine, dă-i fuguța până la Auchan pentru că târgul ține până în 5 octombrie.

🔴 MAPS: https://www.google.com/maps/search/Auchan/
🟠 SITE: https://www.auchan.ro/