Popeyes deschide restaurantul cu numărul 6, amplasat în Centrul Comercial Orhideea din București

Popeyes

Popeyes România își continuă extinderea, anunțând astăzi deschiderea celui de-a 6-le restaurant. Noua locație poate fi vizitată în Centrul Comercial Orhideea din București. Vorbim despre celebra zonă Regie, cu un restaurant ce va oferi acces facil în zona de food court cât și posibilitatea de a comanda prin aplicația mobilă dedicată sau delivery.

Aceasta este ultima inaugurare Popeyes România din 2022, fix conform planurilor de extindere. Primul restaurant a fost deschis în aprilie, iar apoi am avut noi și noi locații. Amintesc aici pe cele din Băneasa Shopping City, AFI Cotroceni, Parklake sau Centrul Comercial Drumul Taberelor. De asemenea, a fost deschis și primul Drive-Thru, în Lemon Retail Park.

Popeyes

Cei din zona Regie pot savura celebrul pui din Louisiana, cartofii prăjiți Cajun sau American Biscuit. Iată ce a declarat despre această lansare Mihaela Lungu, Chief Marketing Officer, Popeyes România:

Restaurantul Popeyes Orhideea este pregătit să servească puiul nostru faimos din Louisiana
și să ofere oaspeților o experiență completă, așa cum i-am obișnuit deja cu ocazia tuturor
deschiderilor de anul acesta. Primul nostru an în România a fost unul plin de energie pozitivă
venită din partea tuturor celor care s-au bucurat de noua experiență Popeyes și din partea
echipei noastre devenită între timp mai numeroasă și mai puternică. Încheiem 2022 cu șase
deschideri de succes, cu noi colegi, cu fani Popeyes care ne susțin cu entuziasm și cu multe
planuri pentru anii ce urmează. Suntem pregătiți să continuăm să aducem spiritului Popeyes
în noi comunități și să servim produsele noastre emblematice cât mai multor oaspeți.