Popeyes România a lansat wrap-ul cu crispy tenders şi un desert nou; Iată impresii!

Ieri după un film văzut în mall-ul Park Lake am decis să încerc noul wrap de la Popeyes. Da, de vreo 2 zile Popeyes are un wrap nou şi e mai coerent şi mai onest decât shaorma lansată de KFC asta iarnă.

Preparatul se numeşte „Wrap de Pui” (18 lei costa) şi include crispy tenders, maioneză, salată şi roşii proaspete, dar şi tortilla soft. Se vinde în varianta nepicantă şi picantă şi cea picantă… chiar e picantă, trebuie să recunosc. Mi se pare un preparat uşurel, nu pică deloc greu şi vine într-un soi de „plic” de carton, care îl face uşor de ţinut în mână fără să te murdăreşti. Dacă ar fi să am o obiecţie ar fi faptul că lipia e prea groasă.

Apropo am încercat şi sandvişul cu coleslaw şi este pur şi simplu… GENIAL. Nu mă aşteptam la aşa ceva, dar neapărat să luaţi nepicant, deoarece la cel picant gustul de picanterie e prea puternic. Şi în continuare Popeyes pune foarte mult pui în sandvişuri şi foarte aromat. Iar cealaltă noutate este un desert: brioşă cu îngheţată Oreo.

Apropo, nu lăsaţi cartofii aromaţi Cajun să se răcească nici măcar 5 minute: îşi pierd savoarea rapid.