A început Marele Târg de Bere de la Auchan: peste 300 de sortimente diverse

Dacă mă întreabă cineva unde poate găsi cele mai multe şi variate beri în Bucureşti, ştiu 2-3 baruri în Centrul Vechi. Zeppelin Pub, Beer O’Clock şi era şi 100 Beri până să se închidă. Ei bine acum le poţi lua şi acasă, deoarece la Auchan a început Marele Târg de Bere.

Marele Târg de Bere a ajuns la ediţia cu numărul 14 şi aduce peste 300 de sortimente diverse, de toate tipurile, culorile şi calităţile. Se desfăşoară la hypermarketurile Auchan între 21 iunie şi 18 iulie. Pe lângă faptul că le poţi cumpăra fizic din magazin, le găseşti şi pe auchan.ro, cu livrare acasă.

Categoriile disponibile de beri sunt: bere blondă, artizanală, neagră şi brună, cidru şi bere aromatizată, bere fără alcool, dar şi snacksuri care merg cu bere şi accesorii băuturi. Avem şi beri româneşti artizanale, precum Capra Noastră, IPA Arrogant, Meşterul Manole şi multe altele. La snacks găsim alune, seminţe, chipsuri, iar la accesorii precum halbe speciale, pahare cu gât lung, seturi, halbe pentru congelator, ba chiar şi o halbă cu claxon.

Am dat şi o căutare rapidă să văd dacă găsim şi beri de la berăria artizanală Hop Hooligans din România, dar nici urmă de aşa ceva, din păcate. Speram să văd un Summer Punch sau Crowd Control, care au un gust excelent.