Jardin Urbain aduce zile de relaxare la ParkLake, cu DJ şi mâncare stradală

Evenimentele Street Food revin la ParkLake Shopping Center, începând cu 13 septembrie. În această săptămână se organizează Jardin Urbain la celebrul mall din Parcul Alexandru Ioan Cuza. Totul se desfăşoară între 13 şi 16 septembrie şi avem detalii despre participanţi şi muzicieni mai jos.

Aceasta este a doua ediţie a evenimentului Jardin Urbain, combinând ideea unui festival gastronomic şi un boutique de muzică electronică. Veţi putea asculta atât muzică locală, cât şi internaţională. Pe noi ne interesează totuşi mai mult latura culinară, acolo unde regăsim 13 participanţi, sub formă de food truck-uri.

Iată-i:

• Time In
  • The Buss Specialty Coffee
  • Vice Cream
  • Za German WurstWagen

De muzică se ocupă Nick Monaco, No Regular Play, Wolf + Lamb, dar şi DJ Bubble Boy sau Radu Nicolaescu. Accesul la acest eveniment se face gratuit şi totul începe de la ora 16:00 joi şi vineri şi de la 11:00 în weekend. Dintre participanţi vă pot recomanda The Bun, care au fost la Summer Well 2018 cu un bao excelent, foarte pufos şi fraged şi o carne de pui sau porc bine aromată cu esenţe asiatice.

Za German WurstWagen are un wurst cu curry săţios şi o varză murată foarte bună. Pot să recomand şi Arepas Colombianas, care e sănătos prin prisma lipsei de gluten, a cantităţii de avocado şi a modalităţii de pregătire a puiului.