SHAORMERIA BĂNEASA VS USTA DONER🌯

🍽 Bine ai venit pe canalul meu „Degustăm cu Denis”! Aici, vom explora împreună minunata lume gastronomică, de data aceasta încercând shaorma de la cea mai cunoscută shaormerie din Timișoara și cea de la Băneasa.

La Usta Doner din Timișoara, am fost captivați de aromele autentice și de prospețimea ingredientelor. Carnea suculentă și bine condimentată a fost o adevărată încântare pentru papilele noastre gustative, iar lipia proaspăt făcută de ei a adăugat o notă savuroasă întregii experiențe. Ne-au cucerit cu pasiunea și măiestria cu care pregătesc shaorma, aducându-ne o bucată autentică de Turcia chiar în inima Timișoarei.

La Shaormeria Băneasa, am întâlnit o abordare mai generoasă în ceea ce privește sosurile, dar gustul autentic nu a fost uitat. Cu toate acestea, cantitatea mare de sos a dominat puțin celelalte arome, ceea ce ne-a făcut să simțim că lipia și condimentele speciale ale cărnii au fost puțin eclipsate. Cu toate acestea, nu putem nega că a fost o experiență delicioasă, și a meritat să o încercăm.

Pe acest canal, vom continua să încercăm și să descoperim cele mai apetisante preparate și vom împărtăși cu voi părerile noastre sincere.

Dacă iubiți mâncarea la fel de mult ca și noi sau pur și simplu sunteți curioși să descoperiți cele mai bune restaurante vă invit să vă abonați la canalul nostru pentru a fi la curent cu cele mai noi aventuri gastronomice.

🟡 ADRESĂ: Str. Hotinului, Nr.2
🔴 COMENZI (Tazz) Usta Doner Sagului | Comanda online – Livrare acasa https://tazz.ro/timisoara/usta-doner-sagului/4614/restaurant
☎ TELEFON: 0720 931 788

#Restaurant #shaorma #timisoara #bucuresti #foodreview #travel #food #review #romania #vlog #foodvlog