Street Food Festival Sibiu 2019 debutează pe 6 iunie în Piaţa Mare; Iată cine participă!

A venit vara şi odată cu ea s-a deschis sezonul Street Food Festival în marile oraşe din ţară. De această dată caravana Street Food Festival poposeşte la Sibiu, începând cu 6 iunie 2019 şi până pe 9 iunie. Avem detalii mai jos despre truck-urile participante, dar şi despre organizare.

Între 6 şi 9 iunie în Piaţa Mare din Sibiu se vor instala food truck-uri şi o scenă unde vor cânta cei mai în vogă artişti ai momentului. La Street Food Stage vor cânta Robin and the Backstabbers, Soul Serenade, Next Ex, Gramofone, Kosmic Blues, Jurjak şi Byron, dar şi Moon Museum.

Va exista şi o zonă specială pentru cei mici, un Outdoor Cinema şi multe surprize. Pe noi ne interesează mai mult food truck-urile, aşa că iată o listă:

• Nea Costache by Kaufland
  • Green Light Kitchen
  • Taverna Racilor
  • Paunchy Brothers
  • Plescaviţa Van

Din toate acestea nume, vă pot vorbi doar despre cele de la care am mâncat. SMKD are coaste afumate bine de tot şi burgeri măricei, în vreme ce La Nu Ştiu Cine are cele mai bune şi rumenite clătite cu Nutella şi banane. Famous Waffles fac gofre excelente, iar Indivan rămân singurii cu mâncare indiană din zona Street Food. Chicken Cone combină inedit un con de îngheţată cu pui prăjit şi sos cheddar, iar la Codfather aveţi fish & chips mai bun decât în UK.

Mai multe detalii găsiţi aici.