Food Truck Festival 2022 a început la Constanţa; Găsiţi delicii culinare şi muzică în Parcul Teatrului

Aşa cum scriam cu câteva zile în urmă, a început sezonul Food Truck Festival/ Street Food Festival, iar cel mai actual eveniment de genul are loc chiar în aceste zile la Constanţa. Are loc între 6 şi 8 mai 2022 şi găsiţi truck-urile în parcul Oleg Danovski/ Parcul Teatrului.

Aproximativ 30 de camionete vă aşteaptă  la Food Truck Festival 2022 cu bunătăţi, de la burgeri la deserturi şi limonade. Vor fi şi activităţi şi ateliere pentru copii, momente artistice şi muzică. Evenimentul ţine astăzi, sâmbăta între orele 11:00 şi 23:00, iar duminică între 11:00 şi 22:00. Activităţile pentru copii sunt Meet Minnie & Mickey Mouse, Atelier Colorful Mandala, Atelier Personalizare Magneţi, iar cei mari se vor bucura de muzica lui DJ DFL, DJ Gaga şi DJ Phenom.

Momentul cheie al evenimentului va fi duminică, 8 mai, la ora 20:30, când are loc o reprezentaţie pe balconul Teatrului Naţional de Operă şi Balet „Oleg Danovski”. Revenind la ce ne interesează pe noi, aspectul culinar, iată lista completă cu food truck-uri participante:

• AMERICAN ICE CREAM
  • WRAP`N`ROLL
  • WURSTAHOLICS
  • ZA GERMAN
  • ZOBUIAN

Accesul este gratuit. Detalii aici.