Grupul City Grill plănuiește investiții de peste 4 milioane de euro în 2018

2018 pare a fi anul extinderilor și al proiectelor noi, astfel că aflăm că Grupul City Grill plănuiește investiții de peste 4 milioane de euro în perioada ce urmează. Asta după un 2017 prolific, cu o cifră de afaceri de 33.7 milioane de euro, în creștere cu 11% față de 2016.

În 2017 cheia succesului a fost investiția în tehnologie, eficientizarea operațiunilor, dar și deschiderea de noi locații, sub brandul Trattoria Buongiorno. Una este Trattoria Buongiorno Centrul Istoric și altă Trattoria Buongiorno Arena. În 2017 investițiile au fost de 4.5 milioane de euro

Grupul administrează 19 restaurante și cafenele în acest moment, deschise sub brandurile Caru’ cu Bere, Hanu’ lui Manuc, Pescăruș, Hanul Berarilor, Trattoria Buongiorno, City Grill și City Cafe. În 2018 ținta este de a investi în resurse umane, adică programe de formare profesională, dezvoltare personală și fidelizare pentru angajați.

Se va investi și în tehnologie, prin dezvoltarea aplicației Out4Food, dar și abordarea unui nou segment de business, livrările la domiciliu. Având peste 1350 de angajați, Grupul City Grill este cel mai important angator român din industria restaurantelor de la noi, doar în 2017 înființând 200 de locuri de muncă.

Sursa foto