M&M lansează 3 arome noi de bomboane: jalapeno, toffee şi nucă de cocos

Dacă vi se părea trăznit Kitkat-ul cu wasabi din Japonia, staţi să vedeţi ce a pregătit M&M. Producătorul celebrelor bomboane care au devenit şi personaje nebunatice de reclamă a lansat 3 noi variante de bomboane în Canada. E vorba despre M&M Jalapeno, Toffee şi Coconut.

Între 22 aprilie şi 10 mai canadienii vor putea degusta aromele noi la un magazin pop up M&M din gara Union Station şi magazinele dedicate. Prima variantă conţine ardei iute mexican jalapeno, dar şi alune, în vreme ce a doua versiune îşi trage seva din caramelul britanic. Varianta a treia esta o reţetă thailandeză pe bază de nucă de cocos răcoritoare.

Cei care au încercat acea versiune exotică au găsit şi note de lămâiţă şi o uşoară aromă Thai curry chiar. Varianta Jalapeno combină dulceaţa ciocolatei cu gustul sărat de alună şi cu picanteria ardeiului iute. M&M nu s-ar fi jucat şi ardeiul chiar e picant, ceea ce face greu de terminat o pungă întreagă de bomboane. Compania producătoare a lansat şi un site unde fanii pot vota aromele preferate.

Anul trecut au fost supuse la vot aceste gusturi: zmeură, mentă şi espresso. Eu încă aştept M&M cu Nutella