Street Food în the Park readuce food truckurile în Park Lake, cu tot cu concerte

Cel mai nou eveniment de Street Food din Bucureşti este Street Food in the Park, care are loc în grădina mallului Park Lake din Parcul Alexandru Ioan Cuza. Au avut deja loc două ediţii ale acestui eveniment, iar acum e momentul pentru hattrick.

Street Food in the Park are loc între 14 şi 17 iunie şi e pe bază de burgeri, sandwichuri, clătite, plăcinte, dar şi coaste, gofre şi paella. Muzicienii sunt numai nume mari din ce am văzut: Viţa de Vie, Vama şi Zdob şi Zdub. Concertele au loc joia, vinerea şi sâmbătă de la ora 20:00. Truckurile încep să se alinieze de pe la ora 12:00 totuşi.

Deocamdată au confirmat prezenţa următoarele nume:

• Beanz Café
  • Prosecco Van
  • Smokin’ Pig
  • Steakaway
  • Via Gofreria

Le stingeţi cu prosecco, bere, cidru sau limonadă. Ţin minte că anul trecut am trecut pe la acest eveniment şi am rămas impresionat de câtă lume venise, deşi era doar vineri, începutul festivalului. Mărturisesc şi că lista e cam micuţă, cea de food truckuri, dar mai e loc să se extindă. Nici urmă de fructe de mare din ce văd, preparate asiatice, mexicane sau indiene.

Nu ar strica şi extra dulciuri, dar pentru asta avem festivalul de îngheţată